Aktualności

Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie

Znakomity występ Polaków na Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie

By | Aktualności | No Comments

Znakomity występ Polaków na Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie (Słowacja)! Na tej największej w historii Światowej Unii Federacji Karate-Do imprezie, w stawce 2300 zawodników z 41 krajów zawodnicy UWK Poland wywalczyli 4 złote, 6 srebrnych i 11 brązowych medali, co dało im 15 lokatę w generalnej klasyfikacji państw, obejmującej wszystkie 3 dyscypliny: Karate Generalne, Karate Tradycyjne oraz Kobudo.

Read More
Mistrzostwa Polski w Karate UWK - Łęczyca 2019

Mistrzostwa Polski w Karate UWK – Łęczyca 2019

By | Aktualności | No Comments

IV Mistrzostwa Polski UWK w Łęczycy zgodnie z oczekiwaniami okazały się ogromnym sukcesem, będąc największymi w historii Polskiego Zjednoczenia Karate. Na starcie imprezy stanęło 200 zawodników z 17 klubów, reprezentujących 2 główne nurty Karate: Tradycyjny i Generalny. Po raz pierwszy rozegraliśmy także konkurencje Kobudo. Nad Mistrzostwami unosił się duch integracji i unifikacji ponad podziałami, trawiącymi inne krajowe związki naszej dyscypliny sportu. Polskie Zjednoczenie Karate pokazało, iż potrafi skutecznie i w przyjaźni łączyć kluby na narodowej scenie Karate.

Read More

Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK – Uniejów 2018

By | Aktualności | No Comments

III Mistrzostwa Polski w Karate UWK zakończone wielkim sukcesem! Na starcie imprezy, będącej zarazem VIII Mistrzostwami Polski w Karate NSKF, stanęło 160 zawodników, reprezentujących 3 główne nurty Karate: Tradycyjny, Generalny i Kontaktowy. Integracji zawodników z różnych odmian Karate-Do przyświecała idea jedności, wyrażona przez motto UWK ,,Razem jesteśmy silniejsi”.

W przeddzień Mistrzostw odbył się Kongres Polskiego Zjednoczenia Karate, zakończony kolacją przygotowaną przez organizatora – Bassai Uniejów, prowadzony przez Maję Ostrowską-Gralkę. Kongres podjał wiele decyzji, m.in. o powołaniu na stanowisko Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej UWK Poland Shihana Macieja Grubskiego 6 Dan, w miejsce ustępującego Shihana Andrzeja Bobera 6 Dan…

Read More

II Mistrzostwa Świata w Karate UWK

By | Aktualności | No Comments

Fenomenalny występ Polaków na II Mistrzostwach Świata w Karate UWK! We włoskim Montecatini Terme, w gronie 1200 zawodników z 45 krajów nasza 31-osobowa reprezentacja spisała się znakomicie, zdobywając 7 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych medali, co dało nam 9 miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich narodowych federacji światowego UWK (10 miejsce w Karate Generalnym, 8 miejsce w Karate Tradycyjnym oraz 4 miejsce w Karate Kontaktowym). Polskie Zjednoczenie Karate było jednym z niewielu krajowych związków, który przywiózł do Montecatini skład złożony z reprezentantów wszystkich 3 głównych nurtów Karate….

Read More

Zgrupowanie Reprezentacji Polski Karate UWK

By | Aktualności | No Comments

W Szczecinie odbyło się Zgrupowanie Reprezentacji Polski Karate UWK przed Mistrzostwami Świata w Montecatini Terme (Włochy). Poprowadził je Selekcjoner Reprezentacji Polski Karate Kontaktowego Tomasz Boruc, a udział w nim wzięli zawodnicy z 4 klubów ze Szczecina, Środy Wielkopolskiej i Warszawy, otrzymując ostatnie, niezwykle cenne wskazówki, które na pewno przydadzą się podczas występu w światowym czempionacie. Polska drużyna kata juniorek Karate Generalnego przygotowywała się do startu na MŚ pod okiem Sensei Iwo Licznerskiego. Wspaniała atmosfera panująca na Zgrupowaniu znakomicie zwiastuje w obliczu nadchodzącego wyzwania!