Aktualności

Puchar Polski w Karate UWK – Szczecin 2019

By | Aktualności | No Comments

Wielkie święto Karate w Szczecinie! Premierowym akordem weekendu Karate w Grodzie Gryfa był I Puchar Polski w Karate UWK, czyli druga pod względem rangi krajowa impreza Polskiego Zjednoczenia Karate. Wydarzenie to przyciągnęło na start 180 zawodników z 12 klubów reprezentujących wszystkie nurty UWK: Karate Generalne, Tradycyjne, Kontaktowe i Kobudo. Szczególnie ważna w tym gronie była obecność karateków rodzaju Kontaktowego, którzy po absencji na Mistrzostwach Polski 2019 w Łęczycy powrócili na maty UWK Poland, co stało się możliwe dzięki współpracy Polskiego Zjednoczenia Karate z Polską Federacją Karate Kontaktowego….

Read More

Świetny start Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy WUKF w Odense

By | Aktualności | No Comments

Świetnie zaprezentowali się polscy zawodnicy na Mistrzostwach Europy WUKF w Odense (Dania)!💥 Pośród 1800 karateków z 24 krajów nasze orły wywalczyły w tej imprezie 8 złotych, 8 srebrnych i 26 brązowych medali. Ostatecznie Reprezentacja Polski uplasowała się na 7 miejscu w narodowej klasyfikacji generalnej Mistrzostw, podwajając liczbę złotych medali w stosunku do swojego ostatniego startu na Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie (Słowacja)🏆

Read More
Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie

Znakomity występ Polaków na Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie

By | Aktualności | No Comments

Znakomity występ Polaków na Mistrzostwach Świata WUKF w Bratysławie (Słowacja)! Na tej największej w historii Światowej Unii Federacji Karate-Do imprezie, w stawce 2300 zawodników z 41 krajów zawodnicy UWK Poland wywalczyli 4 złote, 6 srebrnych i 11 brązowych medali, co dało im 15 lokatę w generalnej klasyfikacji państw, obejmującej wszystkie 3 dyscypliny: Karate Generalne, Karate Tradycyjne oraz Kobudo.

Read More
Mistrzostwa Polski w Karate UWK - Łęczyca 2019

Mistrzostwa Polski w Karate UWK – Łęczyca 2019

By | Aktualności | No Comments

IV Mistrzostwa Polski UWK w Łęczycy zgodnie z oczekiwaniami okazały się ogromnym sukcesem, będąc największymi w historii Polskiego Zjednoczenia Karate. Na starcie imprezy stanęło 200 zawodników z 17 klubów, reprezentujących 2 główne nurty Karate: Tradycyjny i Generalny. Po raz pierwszy rozegraliśmy także konkurencje Kobudo. Nad Mistrzostwami unosił się duch integracji i unifikacji ponad podziałami, trawiącymi inne krajowe związki naszej dyscypliny sportu. Polskie Zjednoczenie Karate pokazało, iż potrafi skutecznie i w przyjaźni łączyć kluby na narodowej scenie Karate.

Read More

Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK – Uniejów 2018

By | Aktualności | No Comments

III Mistrzostwa Polski w Karate UWK zakończone wielkim sukcesem! Na starcie imprezy, będącej zarazem VIII Mistrzostwami Polski w Karate NSKF, stanęło 160 zawodników, reprezentujących 3 główne nurty Karate: Tradycyjny, Generalny i Kontaktowy. Integracji zawodników z różnych odmian Karate-Do przyświecała idea jedności, wyrażona przez motto UWK ,,Razem jesteśmy silniejsi”.

W przeddzień Mistrzostw odbył się Kongres Polskiego Zjednoczenia Karate, zakończony kolacją przygotowaną przez organizatora – Bassai Uniejów, prowadzony przez Maję Ostrowską-Gralkę. Kongres podjał wiele decyzji, m.in. o powołaniu na stanowisko Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej UWK Poland Shihana Macieja Grubskiego 6 Dan, w miejsce ustępującego Shihana Andrzeja Bobera 6 Dan…

Read More